DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

QNB Finansbank’ta toplu işten çıkarmalar başladı!

Katar sermayeli banka işçi düşmanlığında sınır tanımıyor. Yöneticilerin hedef performans sistemi olarak adlandırdığı “HPS”ye bakılmaksızın personel çıkarma için ilk adımlar atıldı. Banka Emekçileri Dayanışma Ağı’ndan emekçiler yıl sonuna kadar 57 şubenin kapanacağı bilgisini verdi.

Emekliliği gelen ve emekli olarak çalışan personelin de işten çıkartılması gündemde.

Birçok Bölge Müdürlüğü birleşme adı altında kapanacak. 13 Ekim itibariyle bankanın emekçileriyle planlı görüşmeler yapılmaya başlandı.

Bankadan emekçilere sus payı şantajı

Yapılan pazarlıkta çalışanlara iki seçenek sunuluyor. Emekçilerin işten istifa etmeleri için anlaşmaları karşılığında tüm haklar + yıllara göre belirlenmiş ekstra maaşlar öneriliyor. Adına “PAKET” diyerek 16 Ekim’e kadar süre verilen personeller, 16 Ekim’de paketleri kendilerine sunulmak üzere İK ile görüşecek.

Çalışanların kabul etmediği durumdaysa ikinci seçenek devreye giriyor. Banka, emekçileri ücretsiz izne göndereceğini ve işten çıkarma yasağının sonlanmasıyla çıkışlarının verileceğini açıkça beyan ettikleri söyleniyor.

Banka Emekçileri Dayanışma Ağı’ndan Finansbank emekçileri, QNB Finansbank’ın emekçilerini bu saldırıya birlikte yanıt vermeye davet ediyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kıraç’ta bulunan Korozo fabrikalarında vakalar da üretim de hız kesmiyor

Korozo Ambalaj’ın Kıraç’ta bulunan fabrikalarında Covid-19 vakalarının arttığı ve vakaların fabrikada görev alan üst düzey …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x