DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Menemen Belediyesi’nde maaş alamayan işçilere hakaret: “Hainsiniz”

Mevcut belediye yönetiminin seçildiği günden bu yana işçilerin ücretleri ile ilgili kriz bitmiyor. İşçiler 3 aydır maaşlarını alamıyor, önceki gün işçilerin hesabına yalnızca bir aylık maaşın yaklaşık 3’te 1’i oranında para yatırıldı.

Belediye  başkanının eşi Dilek Aksoy’dan işçilere: “Hainsiniz

Maaş alamayan işçiler: “Kiralarımızı, borçlarımızı ödeyemiyoruz. Kısa çalışma ödeneği ile bizleri açlığa sürüklüyorlar” ifadelerini kullandılar. Maaş alamadıkları için işe bile gelemeyecek durumda olan işçilere çözüm sunmak yerine hakaret ediliyor. Belediye başkanı Serdar Aksoy’un eşi Dilek Aksoy işçilere: “Sizler görevlisiniz işe gelmek zorundasınız, eğer işin sadece maddi boyutunu düşünüyorsanız hainsiniz. Biz çok borçlu bir belediye devraldık, ödenek bulursak maaşlarınız yatar” şeklinde ifadeler kullandı. Dilek Aksoy’un görevini sorduğumuz işçiler; Dilek Aksoy’un belediyede hangi görevde veya kadroda yer aldığını bilmediklerini ifade ettiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsun’da Kültür Sanat Emekçileri Dayanışma Ağı kuruldu

Samsun’da Patronların Ensesindeyiz (PE) dayanışma ağının çağrısıyla buluşan kültür, sanat emekçileri PE Samsun Kültür Sanat …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x