DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Gökler Group’dan açıklama

Ofisline – Dekoline – Nitrocare markalarının sahibi Sivas merkezli Gökler AŞ’de bir süre önce işten ayrılmak zorunda kalan bir işçi Şubat ayında PE’ye yaptığı ihbarda şirkette Kasım 2018 tarihinden itibaren maaş ödemelerinin geç yapıldığını, kendisinin de bu nedenle işten ayrıldığını ifade etmiş ve işyerinde çalışan işçilere düzensiz ücret ödemelerinin devam ettiğini iddia etmişti. Bu yüzden özellikle şirketin İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde çalışan emekçilerin mağduriyeti gündeme gelmişti.

Konuyla ilgili PE Ağı’na yazılı bir açıklama yapan işyeri yetkilisi bahsedilen ücret gecikme sorunlarının çözüldüğünü ve işyerinden ayrılan çalışanların tazminat ödemelerinin yapıldığını bildirdi. Bildirimde şu ifadeler yer alıyor:

“Firmamız Gökler Group bünyesinde, Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 adet üretim tesisinde Ofis mobilyaları ve Medikal ekipman (Hasta yatağı, sedye vs.) üretimi yapmakta olan ve şu an 500 kişiye yakın personel çalıştıran bir firmadır. Yazıda bahsedilen yılda, yaşanan ekonomik daralma nedeniyle maaş gecikmelerimiz yaşanmıştır, fakat şu an firmamızda çalışan ya da ayrılmış olan hiçbir personelin, firmamızdan maaş alacağı yoktur.”

Konuyu çalışanlardan teyit ettik. Ücret ödemelerindeki sorunların çözüldüğü ve maaşların düzenli olarak ödendiği bilgisini aldık.

PE Haberleşme Dayanışma ve Mücadele Ağı tüm işyerlerinde olduğu gibi Gökler Grup şirketlerinde de çalışanların haklarının takipçisi olmaya devam edecek.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de bulunan Ak Trading Lojistik firması işçilerin mesai ücretlerini ödemiyor

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Ak Trading Lojistik firmasında 2 ay boyunca yoğun çalışma temposuyla çalışan …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x