DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

CEIBA TELE ICU teknoloji firmasında hak gaspları

CEIBA TELE ICU isimli sağlık yazılımları yapan teknoloji firmasında çalışan bir emekçi yaşadıkları hak gasplarını Patronların Ensesindeyiz Ağı’na iletti. Firmada mart ayından beri Kısa Çalışma Ödeneği alındığını ve bu yüzden sigorta primlerinin eksik yatırıldığını fakat tam zamanlı çalıştıklarını ifade eden emekçi aynı zamanda hafta sonları da evde fazla mesai yaptıklarını dile getirdi.

PE Ağı’na hak gasplarını şöyle aktardı:

“Bir ayı aşkın süredir İTÜ Arı 1 Teknokent’te CEIBA TELE ICU isimli yoğun bakım sağlık yazılımları yapan firmada rezaleti yaşıyoruz. Mart’tan beri kısa çalışma bildirimi yapılmış olmasına rağmen biz tam tersine fazla çalışıyoruz. 4 – 5 ay kadar evden hafta sonları dahil çalıştık. Can alıcı nokta şurada, kısa çalışma bildirimi 1 ayı aşkın süredir ofise geliyor olmamıza rağmen devam ediyor. Bizlere 1/4 civarında  sigorta primi yatırılıyor. Maaşımız ise, yatan kısa çalışma ödeneğinin üzerine hesaplanıp kalan miktar hesabımıza yatırılıyor. Teknokent’in %40’a %60 oranla çalışanların ofise gelme zorunluluğu olmasına ve ofis daracık olmasına rağmen 1 ayı aşkın süredir tüm çalışanlar hep birlikte ofise gelip gidiyoruz. Hem de hala hafta sonları da evden çalışıyoruz. Üstelik çalışanların yarıya yakını pandemi hastanelerindeki yoğun bakımlara girip çıkıyorlar. Patron neyi düşünerek hepimizi bir arada çalıştırıyor bilmiyoruz. Bu konuda hiç birimiz ne yapacağımızı bilemiyoruz.”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

3.7 3 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x