DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Elips Royal Hotel, işçileri kısa çalışma ödeneğinden faydalandırıyor ve tam zamanlı çalıştırmaya devam ediyor

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Elips Royal Hotel, işçileri kısa çalışma ödeneğinden faydalandırıyor ve çalıştırmaya devam ediyor.

Patronların Ensesindeyiz ağımıza ulaşan bir otel çalışanı, durumu şöyle aktardı: “Otel, 21 Martta salgın nedeniyle kapatıldı, kısa çalışma ödeneğine başvuruldu. 18 Mayıs tarihinde yeniden açıldı ve işe çağırıldık. Tam zamanlı çalıştırılmamıza rağmen maaş zamanı geldiğinde bize zaten kısa çalışma ödeneğinden faydalandığımız söylenerek 300er lira verildi. Yani ay boyu 300 lira için çalıştırıldık. Buna karşı sesimizi çıkardığımızda ise ‘beğenmiyorsanız işten çıkın, kısa çalışma ödeneğiniz de kesilsin’ cevabını aldık. İşveren hem çalıştırıyor hem de maaş ödemiyor, bu durum kabul edilemez.”

Patronların Ensesindeyiz, kısa çalışma ödeneğini fırsata çeviren patronlara karşı emekçilerin sesini duyurmaya ve dayanışmayı büyütmeye devam edecek.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sezon boyu toplam 3 ay çalışan turizm emekçileri anlattı: Bu kış zor geçecek!

Turizmin yaz aylarında yoğunlukta olduğu Antalya’da, sezonun sonuna gelindi. Pandeminin en çok etkilediği sektörler arasında …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x