DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Eroğlu Holding’te hak gaspları

Bünyesinde Colin’s, Loft gibi firmaların yer aldığı Eroğlu Holding, pandemi sürecinde hak gasplarıyla gündemde. Konuyla ilgili Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Colin’s çalışanları yaşadıkları hak ihlallerini şu şekilde anlattı:

“Haziran ayında 15 gün Kısa Çalışma  Ödeneği alındı, kalan 15 gün için normal maaş üzerinden hesaplanan ödeme alınacakken ay boyunca her gün tam zamanlı şekilde işe gelen herkes 1 hafta ücretsiz izinde gösterildi. Bu nedenle kalan 15 günlük maaş yerine, 272 TL Nakdi Ücretsiz Yardım yatırıldı hesaplara. Bütün şirketin bu durumda olduğunu düşünüyoruz. Eroğlu Holding’in merkez binası burası. Colin’s çalışanıyız ama aynı binada Eroğlu İnşaat ve Loft da var. Bu binada normalde de herkes benzer şartlarda çalışıyor zaten.”

Başka bir Colin’s çalışanın aktardığı bilgilere göre ise net olarak tüm çalışanların maaşı en az %20 kesilmiş ve ayrıca sigortaları eksik çalışma olarak gösterilmiş. Şirkette 150 kişi (şirketin neredeyse yarısı) ücretsiz izne çıkarılmış.

Haklarına sahip çıkacaklarını dile getiren işçiler, işyeri komitesi kurarak mücadelelerini büyütme kararlılığında olduklarını belirtiyorlar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

4.8 4 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x