DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Patronlara Kıyak, İşçilere Fatura

Dağıtım şirketleri faturalar aracılığıyla yüksek karlar elde ediyorlar. Her geçen gün yoksullaşan emekçiler yüksek faturaları ödeyemez duruma geldi. Pandemi süresince hükümet bu alanda yaptığı düzenlemelerle dağıtım şirketlerinin karlarını garanti altına aldı.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı sanayide ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgazın fiyatında indirime gidileceğini açıkladı. Hanelerde kullanılan doğalgaz fiyatında ise herhangi bir indirime gidilmiyor. Yaptığı tüm düzenlemelerle patronları kollayan AKP hükümeti milyonlarca emekçinin maruz kaldığı fatura soygununu görmezden geliyor. Patronlara indirim geldi, milyonlarca emekçi ise ödeyemediği faturalar yüzünden kesintilerle karşı karşıya.

Dağıtım şirketleri 1 Temmuz itibariyle faturalarını ödeyemeyen emekçilerin gaz, su ve elektriğini kesebilecek. Birçok emekçinin yüksek gelen faturaları ödeyemediği biliniyor. Yılın ilk dört ayında ödenmeyen fatura tutarı 795 milyon TL’yi buldu. Üstelik, dağıtım şirketleri açma kapama bedeli altında soygunu büyütecek.

Yüksek faturaları, usulsüzlükleri, kesim işlemlerini, Fatura Usulsüzlükleri İhbar Hattı’na iletin, fatura soygununa karşı birlikte mücadele edelim.

Fatura Usulsüzlükleri İhbar Hattı: [email protected]

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE Carrefour Emekçileri Dayanışma Ağı’na çağrı!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un birçok farklı Carrefour mağazasında çalışan emekçiler Patronların Ensesindeyiz ile bir araya geldi. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x