DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Covid-19 vakaları nedeniyle üretime ara verilen SVG Tekstil’de işçiler ücretsiz izine çıkarıldı

Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve yaklaşık 100 işçinin çalıştığı SVG Tekstil fabrikasında Covid-19 vakalarının ortaya çıkmasının ardından üretime iki hafta ara verildi. Geçtiğimiz Çarşamba günü bir işçinin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine, önlem olarak işçiler izin verilerek eve yollandı. Covid-19 teşhisi konulan işçinin yakınındaki bantlarda çalışan yaklaşık 15 işçi eve gönderilerek, kendilerini karantina altına almaları gerektiği söylendi. Ancak işçilere herhangi bir test yapılmadığı belirtildi.

İşçilerin aktardığı bilgilere göre, bazı işçiler kendi imkânlarıyla test yaptırınca 5 işçinin daha testi pozitif çıktı. Pazartesi günü üretime başlanması planlanırken, patronun eşi olduğu belirtilen kişinin de testinin pozitif çıkması nedeniyle üretime iki hafta ara verildi, işçiler ücretsiz izine çıkarıldı. İşçiler atölye şartlarının pandemi sürecinde çalışabilmek için uygun olmadığını tüm işçilerin risk altında olduğunu söylüyorlar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x