DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Güngören Final Okulları Öğretmen Komitesi’nden açıklama

Geçtiğimiz günlerde Patronların Ensesindeyiz Ağı Güngören Final Okulları öğretmen komitesi taleplerini açıklamıştı. Çarşamba günü banka hesaplarında belli bir miktar ödeme yapıldığını gören öğretmenler bir açıklama daha yayınladılar.

Açıklama şöyle :

Yaşanan pandemi sürecinde uğradığımız hak gasplarına karşı okulumuzda komiteleşme kararı alıp taleplerimizi açıklamıştık. Kurucu yaşanılan sorunları kabul etmediğini duyurmuş, herhangi bir alacağımızın olmadığını söylemiş, emeğimizin karşılığını vermeyeceğini birçok kez bildirmişti.

Fakat Çarşamba günü hepimizin banka hesabına bir miktar ödeme yapıldığını gördük. Yapılan ödeme yaptığımız ders saatini karşılamamaktadır. Emeğimizin karşılığı herhangi bir kesinti olmadan ödenmelidir.

Öncesinde de açıkladığımız gibi ;

Sigorta bildirimlerimiz gerçek ücretlerimiz üzerinden yapılmalı, geriye dönük kayıplarımız giderilerek SGK’ya gerekli bildirimler yapılmalıdır.

Hakkımız olan eğitim öğretim ödeneği iki yıldır patron tarafından ödenmemiştir. Tüm öğretmenlerimize eğitim öğretim ödeneği en kısa sürede ödenmelidir.

Bizler üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyorken ve veliler okula ödeme yapmaya devam ediyorken bizler ücretlerimizi kesintili almaktayız. Süreçten veliler ve öğrencilerimiz doğru şekilde bilgilendirilmelidir.

Kurumda öğretmenlere uygulanan mobbinge derhal son verilmelidir. Öğretmenler odasına usulsüzce yerleştirilen görüntü ve ses kayıt cihazı kaldırılmalıdır. Öğretmenlere yöneltilen “işsiz bırakırım’’ tehdidi, komitemiz hakkında yapılan asılsız dedikodular ve hakaretler giderek artmaktadır. Bu söylemler son bulmalıdır.

Okul yönetiminin öğretmenlere yazılı ve sözlü olarak yaptığı hakaret ve tehditlerin son bulmasını ve taleplerimizin karşılanmasını bekliyoruz.

Güngören Final Okulları Öğretmen Komitesi

 

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seferihisar’da motokuryeler bir araya geldi

Son günlerde Getir, Vigo, Yemeksepeti ve başka şirketlerde yapılan zam talepli eylemlerin ardından motokuryeler birlikte hareket etmek …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x