DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Final Okulları/Güngören öğretmenleri taleplerini açıkladı

Final Okulları/Güngören öğretmenleri taleplerini açıkladı

Geçtiğimiz hafta Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Güngören Final Okulları öğretmenleri yaşadıkları sorunları paylaşmıştı. Okul yönetimi ise öğretmenlerin dile getirdiği sorunların çözümü için adım atmak yerine öğretmenlere yönelik baskıyı arttırdı. Bunun üzerine yeni bir açıklama yapan Güngören Final Okulları öğretmenleri okul patronunun yerine getirmesini istedikleri talepleri duyurdu.

Komitenin taleplerini duyurduğu açıklama şöyle:

Geçtiğimiz hafta, pandemi süreciyle birlikte okulumuzda yaşadığımız sorunlara karşı bir araya gelme kararı alıp Güngören Final Okulları Öğretmen Komitesini kurduğumuzu duyurmuştuk. Açıklamamızda hem son süreçte hem de eğitim öğretim yılı içerisinde yaşadığımız haksızlıkları belirtmiştik.

Güngören Final Okulları öğretmenleri olarak taleplerimizi bir kez daha duyurmak istiyoruz:

1-      Maaşlarımız SGK’ya aldığımız ücret üzerinden değil, asgari ücret üzerinden bildiriliyor. Bu sebeple kısa çalışma ödeneği düşük çıktı. Ayrıca okulumuzun görevlendirmesi üzerine, uzaktan eğitime ve veli görüşmelerine devam ediyoruz. Yani çalışmayı sürdürüyoruz. Salgın döneminde aldığımız eksik ödemeler tamamlanmalıdır.

2-      Sigorta bildirimlerimiz gerçek ücretlerimiz üzerinden yapılmalı, geriye dönük kayıplarımız giderilerek SGK’ya gerekli bildirimler yapılmalıdır.

3-      Hakkımız olan eğitim öğretim ödeneği iki yıldır patron tarafından ödenmemiştir. Tüm öğretmenlerimize eğitim öğretim ödeneği en kısa sürede ödenmelidir.

4-      Bizler üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyorken ve veliler okula ödeme yapmaya devam ediyorken bizler ücretlerimizi alamamaktayız. Süreçten veliler ve öğrencilerimiz doğru şekilde bilgilendirilmelidir.

5-      Kurumda öğretmenlere uygulanan mobbinge derhal son verilmelidir. Öğretmenler odasına usulsüzce yerleştirilen görüntü ve ses kayıt cihazı kaldırılmalıdır. Öğretmenlere yöneltilen “işsiz bırakırım’’ tehdidi, komitemiz hakkında yapılan asılsız dedikodular ve hakaretler son bulmalıdır.

Okul yönetiminin öğretmenlere yazılı ve sözlü olarak yaptığı hakaret ve tehditlerin son bulmasını ve taleplerimizin karşılanmasını bekliyoruz.

Güngören Final Okulları Öğretmen Komitesi

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

5 1 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x