DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Hacettepe Üniversitesi’nde çalışan 400 işçi, iki aydır maaş alamıyor

Hacettepe Üniversitesi’nin sosyal tesislerinde çalışan emekçiler ne üniversitede çalıştıkları birimden ne de SGK üzerinden maaş alamıyor. Yaklaşık iki aydır maaşsız kalan emekçiler tepkili.

Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı Sağlık Spor ve Kültür Daire Başkanlığı’na bağlı sosyal tesislerde çalışan yaklaşık 400 emekçi maaşlarını alamıyor.

İki aydır maaş ödemesi alamayan emekçiler, salgın nedeniyle kısa çalışma ödeneğine başvurulduğunu, bu başvurunun kabul edildiği bilgisinin geldiğini ancak sonrasında e-devlet üzerinden bu kabul bilgisinin de kalktığını aktardı.

Konuya ilişkin görüştüğümüz bir işçi, 5 Mayıs’ta kısa çalışma ödeneğinden yararlanacaklarının söylendiği ancak bunun da olmadığını, çok zor durumda olduklarını dile getirdi.

Ne üniversiteden ne de SGK’dan net bir yanıt alamadıklarını, CİMER’e de başvurduklarını aktaran işçi, “Tüm zor zamanlarda olduğu gibi yine fatura biz işçilere kesildi. İki aydır maaş alamıyoruz. 400’e yakın işçi olarak çok zor durumdayız. Üstelik bu salgın süreci sona erdikten sonra bu sorunların devam etmesinden, işsiz kalmaktan endişe ediyoruz. Bu dönemde sigortamızın olup olmadığını bile bilemiyoruz. Hiçbir yanıt alamıyoruz” dedi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yılmazlar Ayakkabı işçileri fabrika önünde eylem yaptı

Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesinde faaliyet yürüten Yılmazlar Ayakkabı firması önce işçileri ücretsiz izne çıkarmış, ardından …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Osman
Osman
1 yıl önce

Yıllardır siyaset yaptılar yazık oldu ilim hizmet yuvası kuruma birçok iş yapmayan çalışmayan yandaşlar la doldurdular

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x