DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Antep: Organize sanayide vakalar artıyor, fatura işçiye kesiliyor

Gaziantep’te koronavirüs vakaların artışında büyük oranda Organize Sanayi Bölgesi çıkışlı.

OSB’de faaliyet gösteren firmalar arasında şu ana kadar 49 işletmede koronavirüs vakaları tespit edilirken, OSB’deki toplam vaka sayısı ise 2 gün önceki verilere göre 118 olarak bildiriliyor.

Meray Kuruyemişte 2 işçinin Covid-19 testi pozitif çıktı

OSB’de faaliyet gösteren ve şehrin birçok noktasında perakende satış noktası ve bayiliği bulunan Meray Kuruyemiş’in OSB’de faaliyet gösteren işletmesinde 2 çalışanın Koronavirüs testi pozitif çıktı.

İşçiler endişeli

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren bir çok fabrikada vaka sayısındaki artış ve karşılığında herhangi bir önlemin alınmaması işçileri tedirgin etmeye devam ediyor. Çalışanlarında pozitif vakaya rastlanan Meray Kuruyemiş’in diğer çalışanlarının risk altında faaliyetlerini sürdürmesi endişe verici bir durum olarak değerlendiriliyor
PE (Patronların Ensesindeyiz) ağına ulaşarak verilen bilgilere göre bir çok fabrika yönetiminin hijyen koşullarına dikkat etmediği, günlük maske kuralına bile tam olarak uymadığını belirterek endişeli olduklarını bildirdi.

Merinos Fabrikası hasta olan işçisine ceza vereceğini duyurdu

Gaziantep’te bulunan Disk bölge temsilcisi Mehmet Türkmen’in sosyal medya hesabından duyurduğu bilgiye göre , Merinos Fabrikasında asılan bir duyuruda Covid-19 bulaşan işçilere ceza verileceği belirtildi. Asılan metin şöyle:

Tüm personelimiz fabrikamızın kapalı olduğu dönemde koronavirüs (COVİD-19) kendisini evde izole edecektir. Bu dönem sonunda virüs bulaşı tespit edilen personelimize cezai işlem uygulanacaktır.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE İş Bankası Komitesi: “Açıklanan zam oranlarını kabul etmiyoruz”

Patronların Ensesindeyiz Banka Emekçileri Dayanışma Ağı İş Bankası Komitesi, 2021 yılının ilk 6 ayı için …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x