DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Bigchefs Ataköy’de toplu işten çıkarma iddiası

Ataköy’deki BigChefs şubesinde çalışan 8 kişinin işten çıkarıldığı iddia edildi. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan BigChefs emekçilerinin aktarımına göre,  17 Mart tarihinde “Bizim için önemlisiniz!” sloganıyla bir açıklama yapan yönetim 1 Nisan’da çalışmaya geri dönüleceğini belirterek, çalışanların Mart ayı ücretlerinde herhangi bir kesinti yapılmayacağını açıkladı. Ancak, işçilere önce 2 haftalık ücretsiz izin belgesi imzalatıldı. Duyurudan yalnızca üç gün sonra da “maaşınızı ödeyecek gücümüz yok” denilerek 8 işçinin işine son verildi. İşten atılan işçiler verilen sözün aksine Mart ayında sadece çalıştığı günlerin parasını alabilmiş oldu.

İşten atılan öğrenci işçilerden biri şunları aktarıyor: “Özel okulda okuyorum, okulumun taksitini ödeyebilmek için çalışıyordum. Okul şimdi parayı bekliyor ama ben oldukça mağdurum, nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. İhbar sürem dolmadığı için tazminat hakkım da olmadı. Birilerinin ayakkabı parası kadar değerimiz yok.”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boyner çalışanlarından kriz fırsatçısı patrona karşı sosyal medya kampanyası: #boynercalisanlarihakkiniistiyor

Boyner mağazası çalışanları pandemiyle birlikte artan haksızlıklara karşı  Cumartesi günü 15:00’te #boynercalisanlarihakkiniistiyor heştegiyle bir sosyal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x