DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Beşler Sucuk fabrikasında kötü çalışma koşulları

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan bilgilere göre, İstanbul Silivri’de bulunan Beşler Sucuk fabrikasında işçilerin çalışma koşulları salgın günlerinde giderek kötüleşiyor. Aktarılan bilgilere göre, fabrikada sürekli bir işçi sirkülasyonu var. Günde ortalama 5 yeni işçinin işbaşı yaptığı fabrikada, yeterli alan olmamasından dolayı bir soyunma dolabını üç işçinin birlikte kullandığı belirtildi.

İhbarda, yeterli temiz önlük olmadığı ve işçilerin büyük çoğunluğunun eski, yırtık, çoktan üzerinde bakteri üremeye başlamış olan giysilerle üretime girdikleri aktarıldı. Fabrika içerisinde bir kuru temizle bölümünün olduğu fakat işçilerin bıraktığı elbiseleri bulamama korkusuyla bırakamadıkları söyleniyor.

Beşler Sucuk Silivri Alipaşa tesisinde, paketleme bölümü gündüz vardiyasında Covid-19 şüphesi ile işten uzaklaştırılan işçilerin olduğu ve artan siparişlerden kaynaklı gece vardiyasında çalışan işçilerin 14 saatlik mesai yaptığı belirtildi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x