DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

TPI Kompozit’te Bir İşçiye Daha Covid-19 Tanısı Kondu

İzmir’de faliyet gösteren ve rüzgâr türbini kanadı üreten TPI Kompozit firması, fabrikada Covid-19 hastalığına yakalanmış işçiler olmasına rağmen üretime devam ediyordu.

17 Nisan günü, fabrikada yeni bir Covid-19 vakası çıktı.  İş yerinde fenalaşan bir işçinin hastaneye götürülmesiyle, Covid-19’a yakalandığı anlaşıldı. Hastanın yakınındaki diğer işçiler de gözlem altına alınırken, hasta işçinin aynı vardiyada çalıştığı yüzlerce diğer işçi ise çalışmaya devam ediyor.

Yeni vakaya rağmen üretime ara vermeyen fabrika yönetimine karşı işçiler tepkili. Salgınla ilgili veya kritik bir üretim yapmadıklarını belirten işçiler, hafta sonu çalışmasıyla ilgili olarak kendilerine valilikten ya da kaymakamlıktan onaylı bir belgenin de gösterilmediğini ilettiler. Kendilerine iletilen belgenin İzmir Ticaret Odası ve Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından imzalandığını belirten işçiler, “izinleri bu kurumlar mı veriyor?” diyerek tepki gösterdi.

WhatsApp Image 2020-04-17 at 18.04.42.jpeg

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x