25 Mayıs 2024, Cumartesi

Prince Group’a ait Euphoria Otellerinde çalışan emekçiler: Önce maaşlarımızı ödeyin!

Prince Group’a ait Euphoria Otellerinde çalışan emekçiler, aylardır geçmişe dönük maaşlarının ödenmesini bekliyor. Turizm basınında Prince Group’a ait Euphoria Oteller zincirine dair çıkan bir habere göre, 100 sağlık çalışanı 2020 ve 2021 yıllarında aileleriyle birlikte bu otellerde ücretsiz tatil yapabilecek.

Euphoria işçileri, aylardır maaş alamadıklarını, sağlık çalışanlarına yönelik bu girişimin yalnızca imaj düzeltme amacı taşıdığını, işçilerine maaş vermeyen Euphoria otellerinin bu durumun üzerini kapatmaya çalıştığını belirtiyorlar. Otel çalışanları ,’hayır işleyip göz boyayacaklarına önce bizim hak ettiğimiz ve aylardır alamadığımız maaşlarımızı ödesinler’ diyerek duruma tepkilerini dile getiriyorlar.

Euphoria otel emekçilerinin verdiği bilgilere göre, hak gaspı maaşların ödenmemesinden ibaret değil. İşçiler, Ekim ayından önce yatan maaşlarında her ay 100 tl lik kesinti olduğunu, bankayı aradıklarında kesintinin banka tarafından değil işveren tarafından yapıldığını öğrendiklerini ve yönetime ulaştıklarını, yönetimden ise ‘100 TL’lik BES kesintisi yapıyoruz, bu kesintileri daha sonra toplu şekilde hesabınıza yatıracağız’ şeklinde bir açıklama aldıklarını ama 1 yıldır bu kesintilerin de ödenmediğini aktardılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!