DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Prince Group’a ait Euphoria Otellerinde çalışan emekçiler: Önce maaşlarımızı ödeyin!

Prince Group’a ait Euphoria Otellerinde çalışan emekçiler, aylardır geçmişe dönük maaşlarının ödenmesini bekliyor. Turizm basınında Prince Group’a ait Euphoria Oteller zincirine dair çıkan bir habere göre, 100 sağlık çalışanı 2020 ve 2021 yıllarında aileleriyle birlikte bu otellerde ücretsiz tatil yapabilecek.

Euphoria işçileri, aylardır maaş alamadıklarını, sağlık çalışanlarına yönelik bu girişimin yalnızca imaj düzeltme amacı taşıdığını, işçilerine maaş vermeyen Euphoria otellerinin bu durumun üzerini kapatmaya çalıştığını belirtiyorlar. Otel çalışanları ,’hayır işleyip göz boyayacaklarına önce bizim hak ettiğimiz ve aylardır alamadığımız maaşlarımızı ödesinler’ diyerek duruma tepkilerini dile getiriyorlar.

Euphoria otel emekçilerinin verdiği bilgilere göre, hak gaspı maaşların ödenmemesinden ibaret değil. İşçiler, Ekim ayından önce yatan maaşlarında her ay 100 tl lik kesinti olduğunu, bankayı aradıklarında kesintinin banka tarafından değil işveren tarafından yapıldığını öğrendiklerini ve yönetime ulaştıklarını, yönetimden ise ‘100 TL’lik BES kesintisi yapıyoruz, bu kesintileri daha sonra toplu şekilde hesabınıza yatıracağız’ şeklinde bir açıklama aldıklarını ama 1 yıldır bu kesintilerin de ödenmediğini aktardılar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Point Kargo işçileri: Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

Pandemi dönemi boyunca yoğun çalışmaya maruz kalan Point Kargo işçileri yaşadıkları haksızlıklara karşı mücadele ediyor. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x