DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Şenol Hukuk Bürosu’nda çağrı merkezi çalışanları koronavirüs’le terbiye edilmeye çalışılıyor

İzmir’de Av. Abdurrahman Şenol ve oğlu Av. Ferhat Şenol’un birlikte yönettikleri, çağrı merkezi olarak çalışan Şenol Hukuk Bürosu ve Ferhat Şenol Hukuk Bürolarında Covid-19 salgınının başlamasıyla birlikte çağrı personelleri evden çalışmaya geçmişti. Ancak bu hafta itibariyle tahsilatı düşük olan bazı personeller performans düşüklüğü bahanesiyle ofisten çalışmaya çağrıldı. Çalışanlara eğer tahsilatınızı yükseltirseniz evden çalışmaya tekrar geçebilirsiniz denildi.

Tahsilat merkezli çalışan hukuk bürosunda Turkcell, Denizbak, Garanti BBVA, Hayat Varlık, İstanbul Varlık, Merkez Alacak Yönetimi gibi kurumların borçluları tahsilat amacıyla aranmakta. İcra işlemlerinin durdurulmasına rağmen borçlular aranmaya devam ederken, çalışanlara tahsilatı arttırmaya yönelik baskı kurulmakta. Hukuk bürosu çalışanları evden çalıştıkları sürede görüşme kalitelerinde  herhangi bir düşüş olmamasına rağmen, borçlu kişilerin borçlarını ödemekte zorlandığını bununla ilgili çok fazla şikâyet aldıklarını ancak şirketin bu dönemde bile yüksek performans beklediğini belirttiler.

Tahsilatı düşük bazı personellerin tekrar ofisten çalışmaya çağrılmasını bir cezalandırma yöntemi olarak değerlendiren çağrı personelleri, tahsilat uğruna kendi sağlıklarının hiçe sayıldığını düşünüyorlar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NAK Kargo’da ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti

NAK Kargo’nun İzmir Bornova’daki şubesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti. Yaklaşık …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x