20 Haziran 2024, Perşembe

Limak işçileri hakları için mücadeleyi sürdürüyor

Bir haftadır hakları için mücadele eden Limak işçileri bu sabah da şirket binası önünde eylemlerini sürdürüyor.

İşçiler bina önünde açıklama yapıyor. Açıklamada, “burada toplanmış yüzlerce inşaat işçisi olarak, işten çıkışla beraber tüm özlük haklarımızın tamamının hesaplarımıza ödenmesini ve ödeme yapıldıktan sonra işçilerin Türkiye’ye dönüşünün şirket tarafından bedelsiz bir şekilde sağlanmasını talep ediyoruz.” denildi.

Açıklamanın tamamı:

“Bizler Limak İnşaat’ın yapımını üstlendiği Kuveyt Uluslararası Havalimanı şantiyesinde çalışan 400’e yakın inşaat işçisiyiz. 

Koronavirüs vakalarının sayısının artmasıyla beraber şantiyede gerekli önlemler alınmamıştır. Şantiyedeki yetersizlikleri yetkililere söylememize rağmen dikkate alınmadık, hatta tehdit ve fiziki şiddetle karşılaştık. Buradan yüzlerce işçiyi haklarını vermeden işten çıkardılar. Memleketlerine giden işçiler hâlâ haklarını alamadılar. 

Limak yetkililerine güvenmiyoruz!

Biz buradan haklarımızı almadan gitmek istemiyoruz. Gidenlerin ne halde olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin birçok şehrinden Kuveyt’e gelerek, gece gündüz demeden, ağır çalışma koşulları altında çalıştık. Şimdi de emeklerimizin karşılığı olan parayı istiyoruz. Yetkililer ile yapılan görüşmelerde bugün yarın denilerek oyalıyorlar. İşçilere yapılan bu tutumu kabul etmiyoruz. 

Burada toplanmış yüzlerce inşaat işçisi olarak, işten çıkışla beraber tüm özlük haklarımızın tamamının hesaplarımıza ödenmesini ve ödeme yapıldıktan sonra işçilerin Türkiye’ye dönüşünün şirket tarafından bedelsiz bir şekilde sağlanmasını talep ediyoruz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!