DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Akkuyu Nükleer Santralinde patronun korona fırsatçılığı

Patronların Ensesindeyiz dayanışma ağına işçilerin verdiği bilgiye göre, patron salgının etkisini azaltmak yerine kendisini güvence altına almaya çalışıyor.

İçtaş İnşaat San. Ve Tic. Aş. Tarafından inşaatı yürütülen Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinde çalışan işçilere “Covid-19 önlemleri hakkında iş sağlığı beyan taahhütnamesi” imzalatılıyor. Kurallara uymayanların salgın hastalığa yakalanması durumunda sorumluluğun kendilerinde olacağının belirtildiği beyanname ile patron , işçiler salgına yakalanırsa üzerindeki sorumlulukları hafifletmeye çalışıyor.

Ekteki belgede görülebileceği işçilerin sadece işyerindeki değil işyeri dışındaki gündelik yaşamlarını da kontrol etmeyi amaçlıyor.

Bilindiği gibi işyerinde Covid-19 salgınına yakalanmak iş kazası sayılıyor. Patron, işçiyi düşünmek ve önlem almak yerine, iş kazası yaşandığında sorumluluğu işçinin üzerine atmaya çalışıyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ataşehir Belediyesi işçileri toplu iş sözleşmesinde yaşanan hak kaybına tepkili

İstanbul, Ataşehir Belediyesi’nde uzun süredir devam eden toplu iş sözleşmesi (TİS) süreci sözleşmeli memurların sosyal …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x