17 Haziran 2024, Pazartesi

Prince Group’a ait Euphoria Otel zincirinden haberler gelmeye devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç mevkinde yer alan Euphoria Palm Beach Resort Oteli işçilerinden biri, Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak ekim, kasım ve aralık ayı maaşlarını alamadığını, aralık sonunda sezonun bitmesiyle askıya gönderildiğini ve askı süresinin uzatılması üzerine işten çıktığını, geçmişe dönük maaşının hala yatırılmadığını ve kendisiyle aynı durumda olan pek çok çalışan olduğunu aktarmıştı.
Yine PE Ağı’na ulaşan bir otel çalışanının aktardıkları ise şu şekilde: “Euphoria Palm Beach Otel ekim ayından beri maaş ödemiyor. Otel bu sezon isim değiştirdi, el değiştirdiğini söylediler, kış döneminde askıya alınmayıp çalışmaya devam eden az sayıdaki işçiye şubat ayında çıkış verip yeni şirket üzerinden giriş yaptılar ama biz sahiplerinin aynı kişiler olduğunu biliyoruz. Mart ayında koronavirüs salgınından dolayı yaklaşık 30 kişiyi daha askıya aldılar, bir kısmı memleketine döndü, bir kısmının ise ekim ayından beri maaşı ödenmediği için ne maddi durumları ne gidecek yerleri var. Askıya alındıklarından beri otelin personel lojmanında kalmaya ve ödenmemiş maaşlarının yatırılmasını beklemeye devam ediyorlar. Yönetime maaşlarımızı sorduğumuzda ” isterseniz gidin mahkemeye verin, yıllar süren davalardan sonra paranızı belki alırsınız, ya da bekleyin biz ne zaman verirsek o zaman alırsınız” diyorlar. Başlarda tarih veriliyordu ama yatırılmıyordu, şimdilerde salgını bahane ederek tarih bile vermiyorlar.
Başka iş yerlerine yönelsek iş yok. Ekimden beri gelirimiz yok, ne yapacağımızı bilemiyoruz. Şu anda başka bir isimle devam eden otelde ekim ayından beri maaş alamamış olan 8 güvenlik personeli, 2 teknik servis elemanı ve 2 aşçı çalışmaya devam ediyor. Mart ayında askıya alınan işçilerin bir kısmı hala lojmanda, ödemelerinin yapılmasını bekliyorlar. Aralık ayı sonunda askıya gönderilen ve tekrar çağrılmayan işçiler ise ekim-kasım-aralık maaşlarını hala alamadılar. Hepimiz zor durumdayız. Hakkımızı istiyoruz, sesimizin duyulmasını istiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!