25 Mayıs 2024, Cumartesi

Prince Group’a ait Euphoria Otellerinde çalışan emekçiler, aylardır geçmişe dönük maaşlarının ödenmesini bekliyor

Patronların Ensesindeyiz’e gelen ihbara göre Prince Group’a ait Euphoria Otellerinde çalışan emekçiler, aylardır geçmişe dönük maaşlarının ödenmesini bekliyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç mevkiinde yer alan Euphoria Palm Beach Resort otelindeki hak gaspına dair ağımıza ulaşan otel çalışanı durumu şöyle aktardı:  “Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ait maaşlarımız hala yatırılmadı. 10 gün önce bir araya gelerek maaşlarımızın yatırılması için otele gittik, bize “para yok, olunca öderiz” cevabını verdiler.  Tekirova, Alanya, Kızılağaç ve İzmir olmak üzere toplamda 4 otelleri var, hepsinde maaşlar aylardır ödenmiyor. Ben Aralık sonunda ücretsiz izine gönderilmiştim, sonrasında süreç uzayınca işten ayrıldım, geriye dönük maaşlarımızı ise hala alamadık. Şimdi yeni personel bulabilmek için bu yıl otellerde isim değişikliği yapacakları konuşuluyor.”

Yine Prince Group’a ait, Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Euphoria Tekirova otelinde de durum aynı. Otel çalışanlarından aldığımız bilgilere göre Ekim ve Kasım ayı maaşları hala ödenmedi. Aylardır farklı tarihler verilerek oyalanan işçilerden biri, Kasım ayının sonundan itibaren sezonun bitmesiyle birlikte işyeri tarafından askıya alındıklarını, Şubat’ta işbaşı yapmayı beklerken koronavirüs sebebiyle işe başlatılmadıklarını, hem 2 aylık maaşlarını alamayıp hem de işsiz kaldıklarını belirtti.

 

3 YORUMLAR

  1. Slm geçen sezon çalıştım ekim ve kasım ayı maaşım içerde eşim çalışmıyor ben çalışmıyorum bize yardım edin biz sadece hakkımızı istiyoruz ben otel çalışanıyım oteller kapandı iş yok para yok Allah rızası için sizden rica ediyorum Euphorıa palm beach kızıl ağaç otel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!