DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Limak’ın Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan inşaat işçileri alacaklarının tamamını alıp evlerine dönmek için iş bırakma eylemi yapıyor

Limak’ın yapımını üstlendiği Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan yüzlerce inşaat işçisi alacaklarının tamamının ödenmesi ve memleketlerine dönmek için iş bıraktılar.

İşçiler yaklaşık üç haftadır şirket yetkililerine koronavirüs salgınından dolayı tedirgin olduklarını ve şantiyede önlemler alınması gerektiğini söylüyorlar. Son birkaç gündür işçi çıkarılması ve ücretsiz izinle yüzlerce işçinin Türkiye’ye gönderilmesi üzerine işçiler yetkililerden haklarını istediler.

Dün yetkililerden alacaklarını isteyen işçilerden birine fiziki şiddet uygulamış, işçiler bunun üzerine şantiyede eylem yapmıştı.

Patronların Ensesindeyiz ağı ile sesini duyuran işçiler, “sabah şirket binası önüne haklarımızı istemek için geldik, işe çıkmadık. Kaç haftadır salgından dolayı Limak’tan tedirgin olduğumuzu, şantiyede önlemler alınması gerektiğini söylemiştik. Birkaç gün önce işçileri haklarını vermeden memleketlerine gönderdiler. Bizler bütün haklarımızı almadan buradan gitmeyeceğiz” dediler.

İşçiler işverenin haklarını vermediğini, tam tersine çalışın dediğini ve “çalışmazsanız sizi karantinaya aldırırız, sizin hiçbir hakkınız yok” dediklerini ifade ettiler.

Limak’tan haklarını isteyen işçiler taleplerini, “hesaplarımızın kesilmesini, maaş ve tazminat alacaklarımızın tamamının şantiyeden çıkmadan yatırılmasını ve memleketlerimize sorunsuz bir şekilde dönmeyi istiyoruz” diyerek sıraladılar.

İşçiler şu an şirket binası önünde beklemeye devam ediyor.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x