20 Haziran 2024, Perşembe

TV100 emekçileri yaşadıkları sorunları anlattı

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Tv100 televizyon kanalı çalışanları, koronavirüs salgınına karşı kanal yönetiminin gerekli tedbirleri almadığını, tedbir alınması gerektiğini söyleyen çalışanların baskıya maruz kaldığını aktardılar.

Virüsün yayılmaya başladığı Mart ayı başından bu yana kesintisiz olarak ve hiçbir önemli tedbir alınmadan çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Tv100 emekçileri,  salgına karşı alınan tek önlemin kanal binasının girişine konulan dezenfektan olduğunu söylediler. Haftalardır virüs tehlikesinden ve sosyal mesafenin öneminden bahseden yayınlar yapan bir televizyon kanalının hiçbir önlemi çalışanları için almadığı iddia edildi. Tv100 çalışanları, servislerde ve mesai boyunca binada sosyal mesafe kurallarına uyulması için hiçbir düzenlemenin yapılmadığını aktardılar.

Çalışanların verdiği bilgilere göre, geçtiğimiz Cuma günü Tv100  yönetmenlerinden olan bir çalışanın kanal yöneticilerinin de bulunduğu whatsapp grubunda bu duruma tepki gösterdiği, özellikle reji alanında yan yana çalışıldığını, risk altında olduklarını ve önlem alınması gerektiğini belirttiği bir mesaj yolladıktan sonra işten çıkartıldı. Bu olayın ardından kanal girişinde maske ve eldiven dağıtılmaya başlandığı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!