DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

TV100 emekçileri yaşadıkları sorunları anlattı

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan Tv100 televizyon kanalı çalışanları, koronavirüs salgınına karşı kanal yönetiminin gerekli tedbirleri almadığını, tedbir alınması gerektiğini söyleyen çalışanların baskıya maruz kaldığını aktardılar.

Virüsün yayılmaya başladığı Mart ayı başından bu yana kesintisiz olarak ve hiçbir önemli tedbir alınmadan çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Tv100 emekçileri,  salgına karşı alınan tek önlemin kanal binasının girişine konulan dezenfektan olduğunu söylediler. Haftalardır virüs tehlikesinden ve sosyal mesafenin öneminden bahseden yayınlar yapan bir televizyon kanalının hiçbir önlemi çalışanları için almadığı iddia edildi. Tv100 çalışanları, servislerde ve mesai boyunca binada sosyal mesafe kurallarına uyulması için hiçbir düzenlemenin yapılmadığını aktardılar.

Çalışanların verdiği bilgilere göre, geçtiğimiz Cuma günü Tv100  yönetmenlerinden olan bir çalışanın kanal yöneticilerinin de bulunduğu whatsapp grubunda bu duruma tepki gösterdiği, özellikle reji alanında yan yana çalışıldığını, risk altında olduklarını ve önlem alınması gerektiğini belirttiği bir mesaj yolladıktan sonra işten çıkartıldı. Bu olayın ardından kanal girişinde maske ve eldiven dağıtılmaya başlandığı belirtildi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ataşehir Belediyesi işçileri toplu iş sözleşmesinde yaşanan hak kaybına tepkili

İstanbul, Ataşehir Belediyesi’nde uzun süredir devam eden toplu iş sözleşmesi (TİS) süreci sözleşmeli memurların sosyal …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x