DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Limak Kuveyt’te işçileri ücretsiz izne zorluyor: Ya ücretsiz izin yada işten çık!

Yapımını Limak’ın üstlendiği Kuveyt Uluslararası havalimanı inşaatında çalışan işçiler daha önce şantiyede salgına karşı önlemler alınmadığı için tedirgin olduklarını belirtmişti. Şimdi de ücretsiz izin dayatması ile karşı karşıya olduklarını anlattılar.

Patronların Ensesindeyiz ağıyla temas eden işçiler, salgından dolayı şantiyede bazı kısımlarda faaliyetin durdurulduğunu, işçilerin ücretsiz izne zorlandıklarını, ücretsiz izni kabul etmeyenlerin ise işten çıkarıldığını söylediler.

İşçiler, kıdem tazminatlarının aldıkları yevmiyeler üzerinden değil asgari tutarlar üzerinden hesaplanacağını belirttiler.

Şantiyeden birkaç gün önce beş yüz civarı işçinin işten çıkarıldığını belirten işçiler, Salı günü Kuveyt’ten bir uçağın kalkacağını, şuan 60 yaş üstü ve kapanan bölümlerden işçilerin isimlerinin toplandığını ifade ettiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Direksiyon eğitmenleri ile konuştuk: “Devlet vergi ve stopaj alabilmek için kursları kapatmıyor ama biz çalışanları da mağdur ediyor”

Merhaba, hoş geldiniz. Mart ayında direksiyon eğitmeni arkadaşlarla görüşmüştük. Genel olarak direksiyon eğitmenlerinin sıkıntılarından, yasal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x