DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Patronların Ensesindeyiz Ağına ulaşan Şireci Tekstil işçileri tedirgin

Gaziantep 3. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Şireci Tekstil fabrikasında çalışan işçilerin ilettiği bilgiye göre, Covid – 19 şüphesi taşıyan bir işçi karantina altında alındı.

İşçiler bu durumdan tedirgin. Birkaç gün öncesine kadar fabrikada suların kesik olduğu da ileri sürülüyor.

İşçilerin iddiasına göre fabrika yönetimi karantina altına alınan işçiyle ilgili diğer işçilere herhangi bir bilgilendirme yapmadı ve böylece olayı geçiştirmeye çalıştı.

Şireci tekstil fabrikası yönetimi 1 Nisan tarihinde işçilere kısa çalışma ödeneğine başvurulduğu mesajı yolladı. Ancak kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerin fabrikada çalışmayı sürdüreceği duyuruldu.

Fabrikadaki işçilerden biri yaşananlarla ilgili PE Ağına şunları aktardı: “Sular akmıyordu. Yemek tabldotlarını tuvalette yıkadılar. Üstelik bir işçi arkadaşımızın dört gündür karantinada olduğu söyleniyor. Bu koşullarda hepimizin sağlığı tehlikede. Kısa çalışma ödeneğine başvurmuşlar ama yararlanma hakkı olmayanlar çalışmaya devam etmek zorunda diyorlar”

PE’ye sorunları aktaran işçiler haklarını her türlü arayacaklarını bildirdi.

Patronun işçilere gönderdiği mesaj ise şöyle:

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Direksiyon eğitmenleri ile konuştuk: “Devlet vergi ve stopaj alabilmek için kursları kapatmıyor ama biz çalışanları da mağdur ediyor”

Merhaba, hoş geldiniz. Mart ayında direksiyon eğitmeni arkadaşlarla görüşmüştük. Genel olarak direksiyon eğitmenlerinin sıkıntılarından, yasal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x