DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Asistal Alüminyum Fabrikasında çalışanlara yıllık izin ve maaş zulmü

Asistal Fabrikasından gelen ihbarlara göre fabrika yönetimi, işçilere, 01/04/2020 tarihi itibariyle kısmi çalışmaya geçeceğini ve firmanın kısmi çalışma ödeneğine başvurduğunu panoya asılan bir kâğıt ile duyurdu. Bu süreç içerisinde çalışma yapılmayacağı, belirtilen günlerin işçilerin yıllık izinlerinden düşürüleceği söylendi.

Ayrıca gelen ihbarda, Kırklareli valiliğinden yazı gelene kadar koronavirüse karşı tedbir alınmadığı, yazıdan sonra alınan tedbirlerinse yetersiz olduğu ve 31.03.2020 tarihinde işçilere “virüse yakalanmayacağım” taahhütnamesi imzalatıldığı bildirildi.

Gelen ihbarlarda ayrıca fabrikanın bu sürece girmeden önce de işçilere maaş ödemesini net bir şekilde yatırmadığı, ana maaşı ve mesaiyi ayrı ayrı yatırdığı vurgulanıyor. Bu dönem koronavirüs bahane edilerek, işçilere maaşın bir kısmı maaş gününde kalanı ise mesaiyle beraber ay sonunda yatırılacak.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x