DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Okul patronundan skandal soru: “Bugün Eyüboğlu için ne yaptın?”

13 Ekim’de okullarda eğitime ara verilmesine ve ardından uzaktan eğitime geçilmesine rağmen çeşitli işler için okula çağrılan Eyüboğlu Koleji öğretmenleri duruma tepki gösterdi. Okulda çalışan bir öğretmene koronavirüs teşhisi konulması ise endişelerin artmasına yol açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı 13 Mart itibariyle okullarda eğitimi durdurdu ve bir haftalık tatilin ardından uzaktan eğitime geçildi. Buna rağmen özel okullarda öğretmenler okula çağrılmaya devam ediyor.

Eyüboğlu Koleji öğretmenleri de aynı sorunla karşı karşıya kaldılar. Bu süreçte kayıt, bazı online derslerin çekimi ya da canlı yayın dersleri için okula çağrılan öğretmenler, bir arkadaşlarına koronavirüs teşhisi konulduğunu öğrenince okul patronu ve yöneticilerine tepki gösterdiler.

Patronların Ensesindeyiz Ağı (PE) aracılığıyla okullarında yaşadıklarını aktaran öğretmenler idari izinlerinin olduğu hafta ve diğer haftalar belli günlerde okula gitmek durumunda kaldıklarını ifade etti. Bu süreçte bazı derslerin, zorunlu olmamasına rağmen canlı yayınla yapılması da öğretmenlerin okula gitme zorunluluğunu doğurdu.

Öğretmenler, patron Eyüboğlu tarafından bakanlık kararının hiçe sayıldığını, bir öğretmen arkadaşlarına koronavirüs teşhisi konulduğunu, kişi ve kampüs bilgisinin kendilerinden saklandığını ileri sürüyor. Buna rağmen geçen Cuma günü kimi öğretmenlerin görev yaptıkları kampüslerine çağrıldığını da iddia eden öğretmenler endişelerini ifade ediyor.

Tüm bunlar yaşanırken okul patronunun kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bazı paylaşımlar da öğretmenlerin ve velilerin tepkisini çekti. Patronun, muayene için hastaneye giden ve orada yaşadığı moral bozukluğunu paylaşan öğretmene yazdığı cümleler bunların başında geliyor: “Çalışkan insana virüs gelmez, sen genç ve dinamiksin sana hiç gelmez; sen yine de evinde otur ve Eyüboğlu için bugün neler yaptın, yapabilirim düşün”.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x