DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Vodafone’un çağrı merkezi Comdata’da evden çalışmaya geçiliyor

Comdata çağrı merkezinde işyerindeki çalışma koşullarının sağlıksızlığına dönük tepkinin gündem olması sonrası evden çalışmaya geçiliyor. Mardin’deki çağrı merkezinde bir müşteri temsilcisinin virüs testinin pozitif çıktığı ve işyerinin kapandığı, tüm lokasyonlarda 1 Nisan’da evden çalışmaya geçileceği söyleniyor.

Vodafone gibi büyük şirketlere taşeronluk yapan Comdata çağrı merkezinden bir çalışan evden çalışmaya geçildiği bilgisini verdi. Geçen hafta bin kişilik işyeri ortamında çalıştıklarını sosyal medyada ifade eden çağrı merkezi çalışanı Ferhat Ceylan işten çıkarılmış, kullandığı #EvdeKal sloganıyla tutarsızlığı nedeniyle tepki toplayan Vodafone  sorumluluğu üzerinden atmaya çalışmıştı.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’na şirketin çalışma biçimini anlatan bir çağrı merkezi çalışanı, evden çalışmaya geçmek istediklerini ancak bunun belirsiz bir süreye ertelendiği bilgisini vermişti“Son kademede kalanlar ne olacak? Bir kişinin virüs taşıyor olması onlarca insanın hasta olması için yeterli” diyen çalışan, şimdi evden bağlanma imkânı olanlara gelmeyin dendiğini ve 1 Nisan’da tümüyle evden çalışmaya geçilmesi hazırlığı yapıldığını bildirdi.

https://patronlarinensesindeyiz.org/2020/03/22/comdata-cagri-merkezi-calisani-evden-calismaya-ne-zaman-gecilecegi-belirsiz/

https://haber.sol.org.tr/emek-sermaye/cagri-merkezinde-sagliksiz-kosullari-teshir-eden-calisanin-isten-cikarilmasina-tepki

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE İş Bankası Komitesi: “Açıklanan zam oranlarını kabul etmiyoruz”

Patronların Ensesindeyiz Banka Emekçileri Dayanışma Ağı İş Bankası Komitesi, 2021 yılının ilk 6 ayı için …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x