DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Bayburt Grup Bakırköy Metro Şantiyesinde son durum

Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı, Bayburt Grubun Bakırköy Metro şantiyesindeki sorumsuzlukları takip etmeyi sürdürüyor. İşçilerin durumunu izliyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Bu sabah itibariyle İDO yatakhane bölgesinde kalmakta olan Bayburt Grup personeli İncirli’deki koşulların daha iyi olduğu yatakhanelere alındı. Ancak Bayburt Grup’un taşeronu olan firmaların işçileri hala İDO yatakhanelerinde kalmaya devam etmektedir.

İşten çıkarılan arkadaşımız hakkında ise bilgiler şunlardır; Hiçbir alacağı kendisine ödenmeden parasız bir şekilde işten çıkarıldı. Patronların Ensesindeyiz Ağı’nın avukatları aracılığıyla arkadaşımızın alacaklarını takip ediyoruz ve alacağız.

Ayrıca İstanbul’un değişik yerlerinde çalışmakta olan Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı’ndaki işçiler işten çıkarılan arkadaşımıza memleketine ulaşabilmesi için dayanışma sağlamıştır. Arkadaşımız memleketine, ailesinin yanına dönüyor.

Şantiyenin Ataköy İDO yatakhanelerindeki koğuşlar dün temizlendi, boyandı ve eksikleri giderildi. Menüde de döner ekmek vardı. Şantiyedeki işçilerden gelen son haber bu şekilde.

Şantiyedeki işçilerle görüşmeye devam ediyor ve şantiyedeki durumu takip etmeyi sürdürüyoruz. Bayburt Gruba bağlı Bakırköy Metro Şantiyesi’nde işçilerin koşulları düzelene, sağlık riski ortadan kalkana kadar Patronların Ensesindeyiz.

Bayburt Grup Bakırköy Metro Şantiyesinde ekmek arası ıspanak menüsünü ve şantiyenin sağlıksız koşullarını gündeme getirdiği için işten atılan inşaat işçisi arkadaşımız Patronların Ensesindeyiz Ağı’na yaşadıklarını anlattı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marmaris Uğur Okulları’nda zorunlu ücretsiz izin ve istifa baskısı

Özel okul sektörü büyürken, emekçilerin yaşadıkları sorunlar günden güne artıyor.  Öğretmenler kamuya oranla çok düşük …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x