DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özel Bilce Kemer Koleji’nde Öğretmenlerin Maaşları Eksik Yatırıldı

Antalya Kemer’de yer alan Özel Bilce Kemer Koleji’nde çalışan öğretmenler, 10 Mart’ta ödenmesi gereken Şubat ayı maaşlarını 15 gündür alamıyordu. Bugüne kadar çeşitli bahaneler gösterilmiş ve maaşların ödenmesi defalarca farklı tarihlere ertelenmişti.  Maaşların 25 Mart Çarşamba gününde ödenmesi konusunda okul yönetiminin verdiği söz bugün yine yerine getirilmedi ve maaşlar eksik yatırıldı. Zaten önemli bölümü asgari ücret düzeyinde ücretlerle  çalışan öğretmenlerin maaşları velilerin ödemeleri gerekçe gösterilerek yaklaşık ortalama 1000 lira kadar eksik yatırıldı. Özel Bilce Kemer Koleji öğretmenleri tam da harcamalarının ve ihtiyaçlarının arttığı bu koşullarda maaşlarını düzensiz ve eksik almaları nedeniyle mağdur olduklarını ve endişe duyduklarını belirtiyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı şantiyesinde, hakkını isteyen işçiye yetkilinin tokat atması üzerine işçiler eylem yaptı.

Limak inşaatın Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan işçilere ücretsiz izin ve işten çıkış dayatılmıştı. Bugün işçiler …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir