DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Ankara Magnet Tıp’ta İŞKUR uyanıklığı

Ankara’da bulunan Magnet Tıp Merkezi, İŞKUR desteğinden yararlanarak çalıştırdığı sağlık emekçilerini bu destek biter bitmez mağdur etti.

Ankara Magnet Tıp Merkezi’nde çalışan sağlık emekçileri Patronların Ensesindeyiz ağına ulaşarak yaşadıklarını anlattı.

Tıp Merkezi üç aylık İŞKUR desteği bittikten sonra işçilerin maaşlarını sürekli olarak geciktirirken, bu duruma tepki gösteren ve maaş ödemelerinin düzenli yapılmasını isteyen sağlık emekçileri, taleplerinin bir karşılık bulmadığını aktardı.

Kriz koşullarında kurumun maaş gecikmelerine daha fazla dayanamadıklarını belirten işçiler, geçtiğimiz aylarda işten istifa ettiklerini dile getirdi.

İstifalarının ardından geçmiş dönem maaş alacaklarının kendilerine en kısa sürede ödeceğinin söylendiğini dile getiren işçiler, aradan geçen sürece rağmen hiçbir ödeme alamadıklarını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle şu an icra takibi başlatamayan işçiler, sürecin bitiminin ardından haklarını hukuki olarak arayacaklarını dile getirdiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x