DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

9 Eylül Hastanesi kronik rahatsızlığı olan emekçilere izin vermiyor

İzmir 9 Eylül Üniversite Hastanesi’nde çalışan ve salgına karşı korumasız olan kronik hastaların idari izin taleplerine yanıt verilmiyor.

 

Sağlık Bakanlığı, 21 Mart günü aldığı bir kararla 65 yaş üstü olan yurttaşlarla birlikte kronik rahatsızlığı olan yurttaşların da sokağa çıkmasını sınırlandırmıştı.

 

“Bağışıklık sistemi düşük, kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon, karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaç kullananların” sokağa çıkışı bu kararla birlikte sınırlandırılmıştı.

 

Ancak bakanlığın aldığı bu karara rağmen hastanelerde çalışan sağlık emekçileri, sağlıkları riske atılarak çalıştırılmaya devam ediyor.

 

İzmir 9 Eylül Üniversite Hastanesi’nde görev yapan ve kronik rahatsızlığı bulunan birçok sağlık emekçisine idari izin hakkı tanınmadı.

 

Bakanlığın kararının hatırlatılmasına rağmen hastanenin aldığı kararın bu yönde olduğu ve yıllık izin ve idari izin kullandırılmayacağı dile getirildi.

 

Hastanenin bu kararı sağlık çalışanlarının tepkisini çekti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x