DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

9 Eylül Hastanesi kronik rahatsızlığı olan emekçilere izin vermiyor

İzmir 9 Eylül Üniversite Hastanesi’nde çalışan ve salgına karşı korumasız olan kronik hastaların idari izin taleplerine yanıt verilmiyor.

 

Sağlık Bakanlığı, 21 Mart günü aldığı bir kararla 65 yaş üstü olan yurttaşlarla birlikte kronik rahatsızlığı olan yurttaşların da sokağa çıkmasını sınırlandırmıştı.

 

“Bağışıklık sistemi düşük, kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon, karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaç kullananların” sokağa çıkışı bu kararla birlikte sınırlandırılmıştı.

 

Ancak bakanlığın aldığı bu karara rağmen hastanelerde çalışan sağlık emekçileri, sağlıkları riske atılarak çalıştırılmaya devam ediyor.

 

İzmir 9 Eylül Üniversite Hastanesi’nde görev yapan ve kronik rahatsızlığı bulunan birçok sağlık emekçisine idari izin hakkı tanınmadı.

 

Bakanlığın kararının hatırlatılmasına rağmen hastanenin aldığı kararın bu yönde olduğu ve yıllık izin ve idari izin kullandırılmayacağı dile getirildi.

 

Hastanenin bu kararı sağlık çalışanlarının tepkisini çekti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı şantiyesinde, hakkını isteyen işçiye yetkilinin tokat atması üzerine işçiler eylem yaptı.

Limak inşaatın Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan işçilere ücretsiz izin ve işten çıkış dayatılmıştı. Bugün işçiler …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir