20 Haziran 2024, Perşembe

Özel eğitim ve rehabilitasyon emekçilerine maaş tehdidi

Koronavirüs kapsamında eğitime ara veren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışan emekçiler maaşsız kalma riskiyle karşı karşıya. Ankara’daki bir rehabilitasyon merkezinde çalışan eğitim emekçisi, yaşadıklarını Patronların Ensesindeyiz Ağı’na anlattı.

 

Koronavirüs salgınını sonrası patronları kurtarma paketleri açıklanırken, emekçiler hak kaybı yaşamaya devam ediyor. 

 

Rehabilitasyon merkezlerinin öğrenci sayısına göre devletten ödenek aldığını ve bu ödenekle eğitim emekçilerinin maaşının ödediğini belirten eğitim emekçisi, koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerin yeniden başlamaması durumunda maaş ödemesi yapılamayacağının kendilerine iletildiğini aktardı.

 

Mart ayının yarısına kadar çalıştıklarını, bu ayın ödemesinin yarım yapılacağının çalıştığı kurum tarafından kendilerine iletildiğini belirten eğitim emekçisi, önümüzdeki ay da durumun devam etmesi durumunda çalışanların çok zor bir durumla karşı karşıya kalacağını söyledi. Bunun sadece kendi çalıştığı kurumla sınırlı olmadığını, Ankara’daki tüm özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi çalışanlarına benzer bilgiler iletildiğini, ülke genelinde de aynı durumun yaşandığını vurguladı.

 

Ülkenin birçok yerinde yüzlerce özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi çalışanının bu durumdan mağdur olacağı belirtilirken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda derhal adım atması gerektiği ifade edildi.

 

https://patronlarinensesindeyiz.org/2020/03/16/ozel-egitim-kurumlarinda-koronavirus-firsatciligi/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!