DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

ODTÜ’de işçiler tepkili: Binalarımız bile dezenfekte edilmedi

Üniversitelerin yeni koronavirüs salgını nedeniyle tatil edilmesinin ardından öğrenciler ve akademisyenler okuldan ayrılırken, ‘idari personel’ adı altında çalıştırılan işçilerin mesaisi devam ediyor. Duruma tepki gösteren işçiler Patronların Ensesindeyiz ağına ulaşırken, kendileri için hiçbir önlem alınmadığını dile getirdi.

PE’ye duruma ilişkin bilgi veren bir işçi, “Virüs önlemleri kapsamında üniversitelerde eğitime ara verildiğinden bu tarafa ODTÜ’den öğrenciler ve akademik personel ayrıldı. Ancak biz idari personel halen aynı koşullarda çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Doğru dürüst hiçbir güvenlik önlemi alınmadığını vurgulayan işçi, “Binalarımız bile dezenfekte edilmedi. Bu koşullarda çalışmaya devam edersek virüsü kapmamamız şansa kalmış görünüyor” diye konuştu.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Direksiyon eğitmenleri ile konuştuk: “Devlet vergi ve stopaj alabilmek için kursları kapatmıyor ama biz çalışanları da mağdur ediyor”

Merhaba, hoş geldiniz. Mart ayında direksiyon eğitmeni arkadaşlarla görüşmüştük. Genel olarak direksiyon eğitmenlerinin sıkıntılarından, yasal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x