DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Elit World otel zincirinde işçi kıyımı devam ediyor

Daha önce Sapanca’daki şubesini kapatan otel zinciri, işçilerini mağdur etmeye devam ediyor. Bugün de Elit World İstanbul’dan Patronların Ensesindeyiz’le iletişime geçen işçiler, geleceklerine dönük kaygı içerisinde.

Bugün Elite World Asia, Elite World Europe, Elite World Prestige, Elite World Sapanca, Elite World Van, Elite World Marmaris, Elite World Istanbul, Elite World Business otellerinden bini aşkın işçi, gelen bir mail ile süresiz bir şekilde ücretsiz izne ayrıldıklarını öğrendi. Şirket yöneticisi tarafından atılan mailde Korona virüs salgını sebep olarak gösterilirken; işlerin altı ay içerisinde düzeleceğinin öngörülmediği ve dolayısıyla süresi belli olmayan şekilde otellerin kapanarak, işçileri ücretsiz izne ayırdıklarını duyurdu.

Bini aşkın işçiyi mağdur ettiği tahmin edilen bu kararın ciddiyetsizliği ise dikkat çekici. İşçiler ise böyle bir kararın mail yolu ile bu şekilde iletilmesine tepkili.

Ücretsiz iznin kullanılması için işçilerin onayı ve imzası zorunlu olmasına karşın, tek taraflı olarak mail yoluyla iletilmesinin hiçbir karşılığı olmadığını vurgulayan işçiler mücadeleye hazırlanıyor. Yapılan hukuksuzluğa karşı mücadele edebilmek için iş arkadaşlarını Patronların Ensesindeyiz ile birlikte hareket etmeye çağırıyorlar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marmaris Uğur Okulları’nda zorunlu ücretsiz izin ve istifa baskısı

Özel okul sektörü büyürken, emekçilerin yaşadıkları sorunlar günden güne artıyor.  Öğretmenler kamuya oranla çok düşük …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x