25 Mayıs 2024, Cumartesi

Patronların Ensesindeyiz Nautilus AVM Emekçileri Dayanışma Ağı Kuruldu!

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Haberleşme ve Mücadele Ağı Nautilus AVM emekçilerini haklarını korumak, çalışanların aralarında dayanışmayı var etmek ve güçlendirmek için yeni kurduğumuz dayanışma ağımıza katılmaya çağırıyor.

Nautilus AVM’de personel üzerinde sürdürülen baskı, bezdirme politikaları, ağır çalışma koşulları, esnek çalışma saatlerinin üzerine bir de Koronavirüs salgını koşullarında çalışma zorunluluğu eklendi.

Türkiye’de Koronavirüs salgını hızla yayılıyor. Koronavirüs’ü vaka sayısı 6 gün içerisinde 47’ye çıktı. İnsan sağlığından önce kendi kazancını düşünen patronlar mesaiyi durdurmayarak AVM emekçilerinin bu tehlikeli koşullarda çalışmayı sürdürmesi istiyor.

Patronların Ensesindeyiz Nautilus AVM Emekçileri Dayanışma Ağı insan sağlığını tehdit eden bu uygulamalara karşı tüm Nautilus emekçilerini mücadeleye çağırıyor.

Nautilus AVM Emekçileri olarak aşağıdaki taleplerimizin takipçisi olacağız ve mücadelemizi sürdüreceğiz.

Naitulus AVM patronlarından,

  • Koronavirüs’ünün yayılma riski bulunduğu bu günlerde Nautilus AVM yönetiminin biz emekçilerin ücretlerinin ödenerek mesaiyi durdurmasını,
  • Çalışmamız sırasına sıkça karşılaştığımız her türlü baskıya, zorlamalara derhal son verilmesini,
  • Esnek çalışma saatleri yerine insanca çalışma saatleri ve süresine uyulmasını,
  • Yemekhane koşullarının biz çalışanlar için gıda güvenliğine uygun, hijyenik ve sağlıklı hale getirilmesini talep ediyoruz.

Bizler Nautilus AVM emekçileri olarak insanca yaşama ve çalışma koşullarının sağlanması için taleplerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için mücadelemizi ve çalışanların arasındaki dayanışmayı büyüteceğiz.

Tüm Nautilus AVM emekçilerini dayanışma ağımıza katılmaya, patronlara karşı mücadelemizi güçlendirmeye, insanca koşullarda çalışmak için birlikteliğimizi büyütmeye davet ediyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!