DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Limak İnşaat’ın yapımını üstlendiği Kuveyt Uluslararası Havalimanı projesinde çalışan işçiler hijyenik olmayan ortamlarda çalışmak zorunda bırakılıyor

Havalimanı projesinde çalışan bir işçinin Patronların Ensesindeyiz Ağına ulaşarak, koronavirüs salgınından dolayı tedirgin olduğunu, çalışma ve dinlenme yerlerinin dezenfekte edilmediğini belirtti.

Limak İnşaat’ın yurt dışında kazanılan en büyük ihale olarak övündüğü projede çalışan işçi, “on bin işçinin çalıştığı bu şantiyede işçiler üç kişilik koğuşlarda altı kişi kalıyor, tuvaletler insan sağlığına uygun değil, herkes birbiriyle iç içe, herhangi bir dezenfekte çalışmasını yapılmamasının yanında, hijyenik olmayan koğuşlarda, duşlarda, kantinlerde yaşıyoruz” dedi.

Koronavirüs salgınından dolayı Kuveyt’te insanların evlerinden çıkmadığını belirten işçi, şantiyede binlerce insan yaşamakta, olası bir salgında hastalığın hızlı bir şekilde yayılabileceğini, yetkililerle bütün işçi alanlarının temizliği ve dezenfektesi için konuşulmasına rağmen bir düzenleme yapılmadığını söyledi.

PE İnşaat İşçileri Ağından temsilciyle görüşme yapan işçi, ayrıca işçi sağlığı ve güvenliğine dikkat edilmediğini, şantiyede çok sayıda iş cinayeti yaşandığını ve sık sık kazaların meydana geldiğini belirtti.

Limak, AKP iktidarı ile ilişkileri sebebiyle yurt içi ve dışı olmak üzere köprü, hastane, otoyol, havalimanı gibi ranta açık birçok projede Kalyon, Kolin, Cengiz gibi iktidarın göz bebeği müteahhitlerin arasında yer alıyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x