DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Haydarpaşa tarihi kazı alanı işçilerinden eylem çağrısı

Son günlerde maaşlarının ödenmemesi ve çalışma şartlarının kötülüğü ile gündeme gelen Haydarpaşa tarihi kazı alanında çalışan işçiler mücadelelerini yükseltiyor. Haydarpaşa İşçi Komitesi yaptığı açıklamayla 13 Mart Cuma günü saat 12:30’da Haydarpaşa Protokol Cami önünde bir basın açıklaması yapacaklarını duyurdular.
Çağrı metni şöyle:
Bizler Haydarpaşa tarihi kazı alanında çalışan işçiler olarak daha öncede ilan ettiğimiz yasal ve insani haklarımız verilene kadar mücadelemizi yükseltmeye devam ediyoruz.
Bu kapsamda aşağıda yazılı taleplerimizi dile getirmek ve duyarlı kamuoyu ve işçi dostlarıyla buluşmak için 13 Mart Cuma günü saat 12:30’da Haydarpaşa Protokol Cami önünde bir basın açıklaması yapacağımızı duyuruyoruz.
Taleplerimiz:
1. 3 aydır yatırılmayan maaşlarımızın derhâl ve toplu olarak tarafımıza verilmesi
2. Maaşlarımızın AGİ’ler dahil tamamının bankadan düzenli olarak ödenmesi.
3. Öğle yemeklerimizin firma tarafından karşılanması veya yemek paralarının ücretlerimizle beraber her ay topluca ödenmesi.
4. Firmalar işe geliş gidişlerimizde servis hizmeti vermediği için yol paralarımızın İBB İstanbul Abonman Kartı aylık bedeli tutarınca her ayın başında ücretlerimizle beraber ödenmesi.
5. İnsan sağlığına uygun dinlenme, yemek ve tuvalet alanları acilen düzenlenmesi.
6. Yöneticilerin işçiye köle gibi davranmasına karşı insan onuruna uygun davranış gösterilmesi.
Haydarpaşa İşçi Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x