DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Çelik Nakış İşçilerinden Zara’ya Etiket: Alacağınız bu ürünü biz yaptık ama hakkımızı alamadık!

Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan, Üniteks ve Cu Tekstil gibi firmalarla çalışan, üretimlerinin önemli bölümünü Zara, Bershka gibi inditex grubu markalarına yapan Çelik Nakış işçileri Patronların Ensesindeyiz Ağı ile birlikte dün çeşitli Zara mağazalarının önünde eylemlerine başlamışlardı. İşçiler bugün de Alsancak Zara mağazasının önündeydiler.

Baskı ve nakış olmak üzere iki bölümde üretim yapan fabrikanın baskı bölümünde çalışan işçiler haklarının önemli bölümünü elde etmişlerdi. Hakkını alamayan nakış bölümü işçileri eylemlerine Zara mağazaları önünde devam ettirme kararı almışlardı. İşçiler aldıkları karar doğrultusunda dün Zara mağazalarındaki ürünlere durumlarını anlatan ve dayanışmaya çağıran etiket astılar. İşçiler astıkları etikette; “Alacağınız bu ürünü biz yaptık ama hakkımızı alamadık!

Bizler Zara için üretim yapan Çelik Nakış fabrikası işçileriyiz. Yıllarca Zara için bazı dönemlerde sabahlara kadar çalıştık. Patron bir gecede fabrikayı boşaltıp kaçtı. Kıdem ve ihbar tazminatlarımızı, fazla mesailerimizi de kaçırdı. Bu üründe bizlerin alın teri var. Bizlerle dayanışmak için bu durumu Zara’ya bildirebilirsiniz.

Sosyal medyada #zaraçeliknakışişçisininhakkınıver etiketi ile paylaşabilirsiniz.

Patronların Ensesindeyiz Çelik Nakış İşçileri Komitesi” ifadelerine yer verdiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x