DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Küçükkuyu Belediyesi’nde usulsüz su faturası

Geçtiğimiz ocak ayı içerisinde Küçükkuyu’da belediye için çalışan ve daha önce çalışmış olan pek çok vatandaşımıza şaşırtıcı faturalar geldi. Geçmişte belediye tarafından yapılan faturalandırmada belediye çalışanlarına uygulanan %50 indirimin usulsüz olduğu gerekçesiyle geçmişe yönelik yeni fatura  ve gecikme faizleri düzenleyerek  yollanmış.  Fatura mağdurları Patronların Ensesindeyiz  ile bağlantı kurdular  ve konuyu detayları ile anlattılar:

Bizler daha önce belediye için çalışıyorduk. Şimdi emekliyiz. Bize geçmiş döneme ait yeni fatura göndermişler. Üstelik faiz de işletmişler. Biz faturalarımızı zamanında ödemiştik. Bizlere uyguladıkları %50 indirim belediye kurulduğundan bu yana bütün çalışanlara yapılıyor. Bir tür kazanılmış hak niteliğinde. Eğer indirim usulsüz idiyse niye bugüne kadar uygulandı? Eğer o zaman yasal ise niye o zamana ait faturaları zamanında ödediğimiz halde şimdi geçmişe dönük fatura ve faiz istiyorlar? Bize indirim uygulanması için kim karar almışsa ve eğer bu karar usulsüzse bu kararı alanlardan istesinler farkları.”

Fatura mağduru vatandaşlarımız 2 mart  pazartesi gününden itibaren belediyeye itiraz dilekçeleri vermeye başladılar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NAK Kargo’da ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti

NAK Kargo’nun İzmir Bornova’daki şubesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti. Yaklaşık …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x