20 Haziran 2024, Perşembe

Yükseliş kolejinde günün özeti…

Daha önce Zübeyde Hanım Eğitim Kurumlarına satışı gerçekleşen ya da gerçekleştiği sanılarak ilk dönemi tamamlayan öğretmenler, okul emekçileri, veliler ve öğrenciler patronların kâr hesapları yüzünden okulun kapanmasıyla karşı karşıya kaldı.

Kısaca günün özeti;

1) Öğretmen ve çalışanların hepsi iş bırakma eylemine katılıp yeme, içme, kahve ve çay ihtiyaçlarını okul kantininden sağladı.

2) Veliler bizimleydi, sonrasında çocuklarıyla ayrıldılar. Yani öğrenciler de eylemdeydi.

3) İlçe milli eğitim müdürü okulda müdür ataması olmadığını, eğitimin öğretmenler tarafından haklı sebeplerle yapılmadığını tutanakla kayda geçirdi.

4) Bu süre içerisinde patron, ilçe milli eğitim müdürü tarafından arandı, öğretmen ve velilerin mağduriyeti Salı mesai saatine kadar giderilmezse kapatma kararı alındığını ve uygulamaya geçileceğini söylendi.

5) Patron derhal ilçe milli eğitim müdürlüğüne giderek gerekli düzenlemeleri yapacağını bildirse de avukat eşliğinde milli eğitime giden öğretmenler buna inanmadıklarını, belirtilen süre içerisinde gerekli önlemler alınmazsa icra işlemine başlanacağını tekrarladı.

6) Velilere hazır dilekçe örneği dağıtılarak onların da suç duyurusunda bulunması için gerekli işlemler yapıldı.

7) Salı günü eyleme devam edileceği, Çarşamba sabahı velilerle birlikte il milli eğitimden gelecek müfettişlerin gerekli çalışmayı yapması temennisiyle gün sonlandı.

Yükseliş kolejinde 2019- 2020 eğitim ve öğretim yılında başlayan sancı özellikle 16 Aralık 2019 tarihinde Zübeyde Hanım Eğitim Kurumlarının okulu devraldıklarını belirten süreç içerisinde daha da karışık hal aldı.

Velilere üç gün boyunca Zübeyde Hanım Eğitim Kurumlarının güvencesi altında olduklarını belirterek kendi kurumlarının tanıtımını yapan kurum, sosyal medya araçlarında Yükseliş Kolejini Kent2 kampüsü olarak tanıttı.

Okulun içi kendi reklam panolarıyla düzenlendi. Tüm öğretmenlerin fotoğrafları çekilerek yeni kampüs adı altında tanıtıldı. K12 ve e-posta üzerinden tüm öğretmenlerin adresleri yenilendi. Kendi kurumlarındaki bazı dersler eklenerek öğrencilerin sınavları Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları adı altında yapıldı.

8.sınıf öğrencileri Kuşadası’na yine kendi kurum adlarıyla götürülürken 1.dönemin sonunda öğretmenlere 2 aylık maaş ödenmeyerek okuldan ayrıldılar.

İkinci döneme beş parasız ve aldatılmış olarak başlayan biz Yükseliş Koleji öğretmenleri bugün derslere girmeyerek tepkimizi gösterdik.

Bu durum netlik kazanana kadar eylemimize devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!