25 Mayıs 2024, Cumartesi

Gökjet Havacılık Mesleki Teknik Lisesi’nde maaş sorunu ve mağduriyetler sürüyor

Gökjet Havacılık Mesleki Teknik Lisesi’nde altı aydır maaşlarını alamayan öğretmenler, PE Ağı ile irtibata geçip, komiteleşme kararı almış ve mücadele edeceklerini duyurmuşlardı. Okulda yaşanan yeni bir gelişme özel sektörün elinde eğitimin ne hale geldiğini gözler önüne seriyor.

Öğretmenlerin aktardığı bilgilere göre, maaş alamadığı için istifa eden matematik öğretmeninin yerine kimse alınmadı. İddialara göre, okuldaki matematik öğretmenin istifa etmesinin ardından karne alınmasına 3 gün kala öğrenciler hala matematik sınavı olamadı. PE Gökjet Öğretmen Komitesinin verdiği bilgiye göre, okul müdürü okulda matematik öğretmeni olmadan matematik sınavı yapmaya çalışıyor. Yapılanın usulsüz olduğunu söyleyenlere ise ‘yeni başlayacak öğretmene eski tarihli sınav evrakını imzalatırız’ dediği iddia edildi.

PE Ağı’na gelen bilgilere göre, okul patronu öğretmenlerin maaşlarını ödemeye yanaşmazken yeni bir boykot yaşanma ihtimaline karşı da önlem almaktan geri durmuyor.  Okul sahibinin öğrencilere 2. dönem not ve devamsızlıkla ilgili kaygılanmamaları gerektiğini, gerekirse derslere kendisinin gireceğini söyledi iddia edildi.

İki gündür yemeğin çıkmadığı okulda, servis hizmetinin de kaldırıldığı aktarıldı. Okul yönetiminden bu duruma dair tatmin edici bir açıklama gelmiş değil.

Öğretmenler okulda eğitimin kalitesinin artması ve özlük hakları için kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam ediyorlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!