DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İzmir Şehir Hastanesi’nde işçiler iş bıraktı

İzmir şehir hastanesi şantiyesinden Patronların Ensesindeyiz Ağına ulaşan ihbara göre AYMEK firmasına bağlı çalışan mühendisler, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, kaynakçılar, elektrikçiler iş bıraktı.

İşçi sayısının azalmasına rağmen sorunların azalmadığı, aksine arttığı şantiyede 4 aydır maaş almadan sadece yemek ve kalma yeri için kötü koşullara ve parasızlığa katlandıklarını söyleyenlerin de olduğu şantiyede yemek, temizlik ve hijyen sorunları ile birlikte işçilere kışlık ayakkabı ve eldiven gibi zorunlu malzemelerin verilmemesi de iş bırakma sebepleri olarak gösterildi.

İzmir şehir hastanesi şantiyesinde çalışan işçilerden dün Patronların Ensesindeyiz Ağına ulaşan bir ihbar, işçi sayısının azalmasına rağmen işçilerin sorunlarının azalmadığını gösteriyordu.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na konuşan işçinin ifadeleri şöyle:

“Git gide işçi sayısını azaltıyorlar, Yüksek güvenlikli hastane binasındaki yemekhane kapatıldığı için işçiler soğuk havalarda, yağmurda, rüzgarda uzun mesafe yürüyerek yemek yiyip geri dönüyorlar ve öğle molası yolda geçiyor. Fizik tedavi ve rehabilitasyon,  Yüksek güvenlikli hastane, Teknik servis binalarında kalan işçiler Ocak ayı olmasına rağmen halen yazlık ayakkabılarıyla çalıştırılıyorlar. Aylardır kışlık ayakkabı haftaya verilecek denilip işçiler erteleniyor, oyalanıyorlar.

İşçi sayısı azalmasına rağmen yemekhanelerin temizlik ve hijyen sorununun da sürdüğünü ifade eden İzmir şehir hastanesi şantiyesinde çalışan işçi, yemeklerin zaten yenecek bir tarafı yok ama mecburuz diyerek çaresizliğini de dile getirdi. İş güvenliği eğitimlerinde yaşam halatı bağlayın dendiğini; ama çalıştıkları yerlerde yaşam halatı bağlanacak yer olmadığını, sadece tij olduğunu ama onun da bir insan ağırlığını taşımadığını Türkerler Gama için de patronlar için de işçinin hayatının bir  önemi olmadığını söyledi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nursanlar Kartal Plaza inşaatında işçilerin ücretleri ödenmiyor

Yükleniciliğini Nursanlar İnşaat’ın yaptığı Nursanlar Kartal Plazalar şantiyesinde çalışmış işçilerin ücretleri ödenmiyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x