DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Akevler Final Okulları’nda maaş sorunu

Esenyurt’ta yer alan Akevler Final Okulları’nda çalışan öğretmenler gerek maaş ödemelerinde gerekse de öğretmenlerin özlük haklarında çok fazla sorun yaşandığını ifade ederek Patronların Ensesindeyiz (PE) Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı’na ulaştı.

Öğretmenlerin yaptığı açıklamaya göre yaklaşık 40 öğretmen ve personelin bulunduğu okulda çalışanların maaşları düzenli ödenmiyor.

Ekim maaşlarını iki parçada ve daha yeni alabildiklerini belirten bir öğretmen PE’ye şu bilgileri verdi: 

Herkes aynı durumda ve oldukça gergin bir şekilde çalışmaya devam ediyorlar. Patronlar verdikleri hiçbir sözü tutmadı. Başlangıçta yaptığımız anlaşmalar dikkate alınmıyor. Sigortamızı düşük yatırmak için elden ödeme yapıyorlar. Ekim maaşında bazı kesintiler yapıldı. Bireysel emeklilik sistemi için devletin bizden kestiği para sigorta şirketine de ödenmemiş. O yüzden iadesini de alamıyoruz. Patron bir yerin satılacağını ve o zaman işlerin yoluna gireceğini söylüyor. Ancak geçen seneden beri çalışan arkadaşlar patronun bunu geçen seneden beri söylediğini ifade ediyorlar. Gelecek adına hiçbir umut yok. Patron Serhat Kabaklı’nın bu seneyi bile çıkartamayıp okulu Final Okulları’nın kurucusu olan İbrahim Taşel e devredeceği yönünde haberler de kulağımıza geliyor. Bir an önce maaşlarımızın ödenmesini talep diyoruz.”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamata şantiyesi

Rönesans ve Yamata İnşaat’ın Rusya’daki şantiyesinde yaşanan iş cinayetleri hakkında verilen soru önergesi yanıtsız bırakıldı

Rusya Amur bölgesinde bulunan Yamata Yatırım ve Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği doğal gaz işleme şantiyesinde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x