DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Ağı’ndan yeni yıl mesajı

Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Ağı bir yeni yıl mesajı yayımladı.

İnşaat işçilerinin yeni yıl mesajı şöyle:

Sevgili dostlar, yoldaşlar

2019 yılı işsizlik, hayat pahalılığı, ücret alamama, emek hırsızlığı, hak gaspı, iş cinayetleri ve daha birçok patron hilesiyle geçti. İnşaat işçileri olarak; kalıpçısından, demircisine, boyacısından, iş güvenliği uzmanına, elektrikçisinden, dış cephecisine, vinç operatöründen mühendisine, mimarına kadar birçok dost ile tanıştık yoldaş olduk.

Şehir Hastaneleri, Tübitak, Kuzey Otoyolu, Adem Çelik, TekYol, Kayı İnşaat şantiyelerinde hem Türkiye’de hem Dünya’nın çeşitli ülkelerinde direnişlere, hak mücadelelerine katıldık, örgütledik; iş cinayetine kurban verilen arkadaşlarımızın haklarına sahip çıktık. 2019 yılından çok şey öğrendik, patronların ensesinde olduk. 2020’de patronların tepesinde olmak dileğiyle, 2020’ye hazırız, umuda, örgütlülüğe, mücadele ve zafer dolu yeni yıllara, iyi seneler.

Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Ağı

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı şantiyesinde, hakkını isteyen işçiye yetkilinin tokat atması üzerine işçiler eylem yaptı.

Limak inşaatın Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan işçilere ücretsiz izin ve işten çıkış dayatılmıştı. Bugün işçiler …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir