DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Şenol Hukuk Bürosu’nda hak ihlalleri sürüyor

Denizbank, Türk Telekom, Turkcell, Garanti BBVA, İstanbul Varlık, Merkez Alacak Yönetimi ve Hayat Varlık gibi şirketlerin dosyalarını takip eden Şenol Hukuk Bürosu’nda, emekçiler maruz kaldıkları mobbing ve baskıyı Patronların Ensesindeyiz Ağı’na iletmeye devam ediyor.

Şenol Hukuk Bürosu’nda her geçen gün yaşanan hak ihlalleri gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Yine son olarak işten çıkarılan 1 yıllık çalışan bir aylık çalışma süresini tamamladığı halde o ayın ücret ödemesinin kendisine yapılmadığını anlattı. “Beni apar topar insan kaynakları birimine çağırdılar ve istifa imzalatarak iş sözleşmeme son verdiler. Hiçbir şeyden haberim yoktu daha önceden işten çıkarma ile ilgili bilgi bana verilmemişti. O ay tam çalışmış, çalışma süremi doldurmuştum. İşten ayrıldıktan sonra ise ücretimin yatmasını beklerken elime hiç para geçmedi. İnsan kaynakları birimini arayıp sorduğumda ise bana ihbar süremden paramı kestiklerini söylediler. Yani toplamda 4 haftalık ücretimi ihbar süresi olarak kesmişlerdi ve kendileri beni işten çıkarmalarına rağmen. Sonrasında olayın peşine düştüğümüzde ise hiçbir şekilde karşı tarafta bir muhatap bulamadık. Ayrıca 1 yıllık çalışanım ve yıllık ücretli iznimi de kullandırtmadılar ve parasını da vermediler.” dedi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x