25 Mayıs 2024, Cumartesi

Şenol Hukuk Bürosu Emekçilerinden Patrona İhtar

Şenol Hukuk Bürosu emekçileri 21 gündür Kasım ayı maaşları yatırılmadığı için, İş Kanunu’nun 34.maddesine dayanarak dün iş bırakmışlardı. Firmanın Türk Telekom Birimi’nde çalışan emekçilerin bilgisayarlarını açmaması üzerine, firma patronu Abdurrahman Şenol tehditler savurarak ve “hiçbir şey elde edemeyeceksiniz” diyerek emekçileri iş yerinden çıkartmıştı. Gün içerisinde geri adım atan patron, Kasım ayına ait maaşları yatırmıştı. Diğer maaş, prim ve fazla mesai haklarını da almaya kararlı emekçiler dün yaptıkları toplantıda patrona ihtar çekme kararı almışlardı.

Bugün Bayraklı’da noter önünde toplanan emekçiler Şenol Hukuk Bürosu’na ihtar çektiler.

İhtar sonrası bir basın açıklaması gerçekleştiren Şenol Hukuk Bürosu emekçileri, tüm hakları alınana kadar ve halen firmada çalışan emekçilerin koşulları düzelene kadar mücadelede kararlılıklarını ifade ettiler. Açıklamada “Bizler, sadece Türk Telekom birimi değil, tüm Şenol Hukuk Bürosu emekçileri olarak, yaşadığımız hukuksuzlukların, yatırılmayan primlerimizin, geç yatan maaşlarımızın peşini bırakmayacağımızı ve tüm haklarımızı alana kadar mücadelemize devam edeceğimizi ilan ediyoruz.” denildi.

Emekçiler, Şenol Hukuk Bürosu’nda hala çalışmakta olan çalışma arkadaşlarına de çağrıda bulunarak yaşadıkları hak gasplarını Patronların Ensesindeyiz Ağı’na iletmeye ve birlikte hareket etmeye davet ettiler.

İzmir’de faaliyet gösteren Şenol Hukuk Bürosu; Garanti BBVA, Hayat Varlık, Denizbank, Turkcell, Türk Telekom ve İstanbul Varlık firmalarının dosyalarını takip ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!