DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Kolejilerinde öğretmen boykotu daha güçlü devam edecek

Doğa Koleji öğretmen boykotumuz özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de etkili olmuştur. Boykota katılarak haklarını arayan tüm Doğa Koleji öğretmenlerini selamlıyoruz. Destek olan tüm velilerimize de teşekkür ediyoruz.

Boykot, Doğa Koleji öğretmenlerinin ve okul emekçilerinin mücadelesinin Doğa Kolejindeki sorunların çözümü için asıl kritik adım olduğunu  göstermiştir.

Öğretmen ve emekçilerin haklarına sahip çıkarak “biz de buradayız” demesi, okul yönetimine bugüne kadar sürekli ağırdan alarak sorunları halı altına süpürüp bizleri ve velileri oyalama lüksünün kalmadığını göstermiştir.

Üstelik beklenen açıklama bugün de gelmemiştir. Ve herkes için bıçak kemiğe dayanmıştır. Öğretmenler olarak artık susmayacağız. Biz sustukça yönetim sorunun çözümünü ertelemektedir. Boykotumuz taleplerimiz karşılanana kadar devam edecektir.

Taleplerimizi ise açıklamıştık:

1-      Doğa Kolejinde çalışanların aylardır ödenmeyen ücret ve ücrete bağlı alacakları derhal ödenmelidir.

2-      Öğrencilerimizin eğitim hakkı güvence altına alınmalıdır.

Taleplerimiz karşılanıncaya kadar İş Kanunu’nun 34’ncü maddesinin bize tanıdığı “iş bırakma” hakkımızı kullanmayı sürdüreceğiz.

Diğer yandan birikmiş alacaklarımız için hukuki yollara başvurmak için yarından itibaren adımlar atmaya başlayacağız.

Tüm öğretmen arkadaşlarımız ve okulda çalışan emekçiler bu konuda atacağımız adımlarda birlikte davranmak için bizimle irtibata geçebilirler.

Gelin, Doğa Koleji Öğretmen Komitesini büyütelim. Onbinlerce öğrencinin Eğitim hakkının engellenmesine ve emeğimizin sömürülmesine dur diyelim.

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi

İrtibat için: 0541 940 05 14

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı şantiyesinde, hakkını isteyen işçiye yetkilinin tokat atması üzerine işçiler eylem yaptı.

Limak inşaatın Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan işçilere ücretsiz izin ve işten çıkış dayatılmıştı. Bugün işçiler …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir