DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İzmir’deki Doğa Koleji öğretmenleri NHKM’de bir araya geliyor.

Doğa Koleji’de yaşanan sıkıntılar dün itibariyle yeni bir boyut kazandı. Okulun satıldığı haberleri ile 2 haftadır gündem değiştirilmeye çalışılmaktadır. Aylardır maaşlarını alamadığı halde eğitime devam eden öğretmenleri muhattap almayıp öğretmenlere bilgi verilmemesi, velilerin satış gerçekleştirildi diye kandırılması ve sorunların çözüldüğüne dair söylenilen yalanlar artık sorunların katlanarak büyüdüğünü göstermektedir.

Okula gelmek için borç almak zorunda kalan öğretmenler son günlerdeki satış haberleri, her şey yolunda mesajları, maaşlar yattı yalanlarına inanmamaktadırlar. Bütün bu yaşananlara rağmen hala bir açıklama yapılmamıştır, yöneticiler bu konuda çözüm bulmak yerine sessizliklerini korumaktadırlar.

İzmir Mavişehir Bilim 2 Doğa Kolejinde yaklaşık olarak 60 öğretmen ilk 3 derse girmeyerek tepkilerini göstermeye başladılar.

Akşama doğru yaşanan süreç sonucunda temizlik personeli de iş yavaşlatma kararı alarak uygulama başladı.

6 kişinin istifa bilgisi de bize ulaşmış durumda.

PE İzmir Özel Okul Dayanışma Ağı yaşanan gelişmeleri değerlendirmek ve mücadele hattı belirlemek için İzmir’deki Doğa Koleji çalışanı öğretmenleri ve velileri toplantıya çağırıyor. Toplantı 5 Aralık Perşembe günü İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi – Yaşamaya dair salonun da saat 18:30 da gerçekleşecek. Diğer özel okul öğretmenleri de Doğa koleji öğretmenleriyle dayanışma için davetlidir.

İletişim için NHKM telefon:0232 464 4446

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x