21 Temmuz 2024, Pazar

Sultangazi VIP Fen Bilimleri Kursu Emekçileri Sorunlarını Paylaştı

Patronların Ensesindeyiz Ağı’yla iletişime geçen İstanbul Sultangazi VIP Fen Bilimleri Kursu emekçileri, yaşadıkları sorunları anlattı.

Öğretmenler, kurumda keyfi gerekçelerle işten çıkarılan arkadaşlarının olduğunu, haber dahi verilmeden, yerine yeni öğretmen alındığında işten çıkarıldıklarını öğrendiklerini, E- Devlet’ten kontrol ettiklerinde sigorta primlerinin eksik yatırıldığını gördüklerini, bazı öğretmenlerin ve personellerin sigortalarının dahi yapılmadığını aktarıyor.

ANGARYA: EĞİTİM EMEKÇİLERİ GÖREV TANIMI DIŞINDAKİ İŞLERDE DE ÇALIŞTIRILIYOR

Deneme sınavı sorularının öğretmenlere hazırlatılıp, optik okuyucunun bozuk olduğu söylenerek, optikleri okumaları ve öğrencilerin netlerini hesaplayıp, puan çizelgelerini oluşturmalarının istendiğini belirttiler ve görev tanımı dışındaki işlerin dayatıldığını vurguladılar.

Öğretmenlerin şikayet ettiği bir diğer konu ise idari konularda “haberci” olarak kullanılmaları. Kursta, öğrencilerin idare tarafından mesajla bilgilendirilmesi gereken konuları öğretmenlere söyleyip, öğretmenlerden öğrencilere ulaşarak bilgilendirme yapmaları isteniyor.

Ders programlarının günlük oluşturulması ve düzensizliği, neredeyse haftalık olarak sürekli öğretmen değiştirilmesi de bir başka sorun.

VIP Fen Bilimleri Kursu emekçileri, maruz bırakıldıkları bu koşullardan ve öğrencilerin nitelikli eğitim alamamalarından rahatsız olduklarını dile getirdiklerinde, işten çıkarılma ve yerine başka öğretmen bulma tehdidiyle karşılaştıklarını ifade ediyorlar.

Patronların Ensesindeyiz Ağı olarak Sultangazi VIP Fen Bilimleri Kursu’ndaki öğretmenlerin yaşadığı sorunların takipçisi olacağız.

Hak gasplarını bildirmek için Patronların Ensesindeyiz Haber, Dayanışma ve Mücadele Ağı’nın aşağıdaki iletişimlerini kullanabilirsiniz.

Telefon: 0541 940 05 14

[email protected]

https://www.facebook.com/patronlarinensesindeyiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!